Klimat Azory

Klimat Azorów jest klasyfikowany jako subtropikalny i najlepiej opisać go jako łagodny i wilgotny. Średnia temperatura przez cały rok wynosi 20 stopni Celsjusza. Na Azorach występują cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima.

Wiosna (marzec-maj)

Wiosna na Azorach charakteryzuje się łagodnymi temperaturami i sporadycznymi opadami deszczu. Jest to pora roku, kiedy większość roślinności na wyspach budzi się do życia, więc jest to świetny czas na wędrówki i odkrywanie całego tego piękna. Średnia temperatura o tej porze roku wynosi 16-18 stopni Celsjusza.

Lato (czerwiec-sierpień)

Lato to najgorętszy sezon na Azorach i najlepszy czas na wizytę, jeśli szukasz ciepłej pogody. Przy średniej temperaturze około 25 stopni Celsjusza jest to idealny czas na plażowanie lub kąpiel w jednym z wielu gorących źródeł na wyspie. Nierzadko temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza, zwłaszcza w lipcu i sierpniu.

Jesień (wrzesień-listopad)

Jesień to na Azorach okres przejściowy, w którym temperatury się obniżają, ale pozostają łagodne. To nadal dobry czas na wizytę, jeśli chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu, ponieważ w tym okresie pada deszcz, ale jeszcze nie za dużo. Średnie temperatury jesienią wynoszą od 18 do 22 stopni Celsjusza.

Zima (grudzień-luty)

Zima to najchłodniejsza pora roku na Azorach, ze średnią temperaturą około 15 stopni Celsjusza. Nierzadko jednak temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Zima ma też więcej dni z deszczem niż jakakolwiek inna pora roku.

Zobacz 14-dniową prognozę dla Azory

Klimat Azory na miesiąc
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Dnia 16 16 16 16 17 19 22 23 22 20 18 17
Noc 15 14 14 15 16 18 20 22 21 19 17 16
Woda 17 17 17 16 19 20 23 25 24 23 19 19
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Deszczu 70 69 62 41 44 29 23 25 38 65 60 106
Dni z
deszczem
18 16 18 16 15 12 12 13 14 19 17 19
Dnibez
opadów
13 12 13 14 16 18 19 18 16 12 13 12
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Godzin słonecznych 6 6 6 7 8 9 9 8 8 6 5 5
Siła wiatru
w Bft
4 4 4 4 4 3 3 3 3 4 4 4
UV-index 4 4 4 4 4 5 6 6 5 5 4 4

Podróż i zakwaterowanie Azory

Planujesz wyjazd do Azory, to zajrzyj do tych znanych biur podróży. Są one oceniane przez podróżnych jako najlepsze i oferują świetne ceny na każdy budżet.

Bilety lotnicze

Szukasz lotów do Azory? Wejdź na pokład jednej z tych linii lotniczych.

Kiedy jechać na Azory

Najkorzystniejsza pora na podróżowanie różni się w zależności od wyspy w Azory. Zobacz najkorzystniejsze pory na podróżowanie dla:

Azory to grupa przepięknych wysp położonych na środku Oceanu Atlantyckiego. Ze względu na swoje odległe położenie Azory są często pomijane jako cel podróży. Jednak ci, którzy poświęcą czas na odwiedzenie tych wysp, zostaną nagrodzeni niesamowitymi wulkanicznymi krajobrazami, zielonymi lasami i przyjaznymi ludźmi. Najlepszy czas na odwiedzenie Azorów zależy od tego, co chcesz tam zobaczyć i zrobić.

Najlepszy czas na zajęcia na świeżym powietrzu

Jeśli interesują Cię zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak wędrówki i jazda na rowerze, idealnym czasem na wyjazd jest wiosna (kwiecień-maj) i jesień (wrzesień-październik). O tej porze roku pogoda jest łagodniejsza, dzięki czemu warunki do zwiedzania wysp są przyjemniejsze. Na Azorach często pada deszcz, więc upewnij się, że zabrałeś ze sobą mackintosh.


Najlepszy czas na relaks

Jeśli szukasz okazji do odpoczynku i cieszenia się życiem na wyspie, lato to najlepszy czas na podróż na Azory. O tej porze roku wyspy są pełne turystów z całej Europy, którzy przyjeżdżają, by uciec od upału i podziwiać piękne widoki.

Najlepszy czas na obserwację wielorybów

Azory są jednym z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji wielorybów. Przez cały rok możesz zobaczyć wieloryby, humbaki i delfiny. Jednak najlepszy czas na ich oglądanie to okres od czerwca do września. Wtedy są najbardziej aktywne i masz większe szanse je zobaczyć. Wycieczki na obserwację wielorybów wyruszają z całego Azoru, więc nie musisz daleko szukać. Niezależnie od pory roku, którą odwiedzisz, na pewno będziesz miał wspaniałe doświadczenia na Azorach. Te wyjątkowe wyspy oferują coś dla każdego. Od podróżników szukających przygód na świeżym powietrzu, po tych, którzy chcą po prostu odpocząć i cieszyć się słońcem.

Azory należą do Portugalii i są archipelagiem na Oceanie Atlantyckim składającym się z 9 zamieszkałych wysp i 8 niezamieszkałych. Wszystkie wyspy powstały kiedyś w wyniku działalności wulkanicznej. Najwyższy wulkan znajduje się na wyspie Pico.

Najlepszą rzeczą w pogodzie na Azorach jest to, że ze względu na łagodne temperatury, nie ma "niskiego sezonu" przez cały rok. Według miejscowych, na Azorach można doświadczyć wszystkich czterech pór roku w ciągu jednego dnia, więc najlepiej być przygotowanym na wszystkie z nich, gdy wychodzimy na zewnątrz. Nasza rada to zabranie lekkiej kurtki, parasola, okularów przeciwsłonecznych i filtrów przeciwsłonecznych SPF podczas wizyty na Azorach. Być może w pewnym momencie będziesz potrzebował ich wszystkich.

Ze względu na swoje wyjątkowe położenie na Prądzie Zatokowym, Azory mają łagodny klimat podzwrotnikowy z łagodnymi temperaturami powietrza i oceanu przez cały rok. Temperatury latem wynoszą około 24ºC, a zimą 14ºC. Temperatura morza w lecie wynosi przyjemne 25ºC. W zimie morze nie marznie bardziej niż 17 st.

To, co warto również wiedzieć, to fakt, że na wyspach panują różne mikroklimaty. To zależy od tego, czy jesteś na szczycie góry, czy nad morzem. Weź to pod uwagę, spędzając dzień w drodze, zakładając wiele warstw odzieży.

Największa wyspa to São Miguel i posiada piękne jeziora kraterowe. Na Santa Maria znajdziecie białe plaże, a temperatura morza jest przyjemna dla miłego wypoczynku. Delfiny i wieloryby wyskakujące z wody witają Cię wokół wysp São Jorge, Pico, Faial, Terceira i Graciosa. Wybierz się na Flores, aby odwiedzić naturalne wodospady i jeziora wulkaniczne. Wreszcie, na małej wyspie Corvo, masz krater wulkaniczny, który przyciąga różne gatunki ptaków z Europy i Ameryki.

Pogoda Azory na miesiąc

Jaka jest średnia pogoda w Azory w danym miesiącu? Przekonajmy się! Kliknij na miesiąc, aby zobaczyć wszystkie średnie miesięczne dla nasłonecznienia, wysokich i niskich temperatur, procentową szansę na deszcz w ciągu dnia, opady śniegu i liczbę dni deszczowych.


Doświadczenia ponownie Azory

Byłeś w Azory?

Zostaw swoje doświadczenie z pogodą w Azory, aby mieć szansę wygrać 500 zł!

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie przekazany osobom trzecim.

Wysyłając dane, zgadzasz się z naszą polityką prywatności

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie jest Azory?

Azory to archipelag należący do Portugalia. Leży w linii prostej w odległości 4.032 km od Warszawa.

Współrzędne Azory to:

  • Szerokość geograficzna: 38.684077
  • Długość geograficzna: -28.2219619
  • Współrzędne GPS to 38° 41' N, 28° 13' W

Które wyspy należą do Azory?

Azory składa się z tych 9 wysp:

Jak długo trwa lot do Azory?

Czas lotu z lotniska Lotnisko Chopina do Azory wynosi około 6 godz. 10 min.

Jakie są lotniska na Azory?

To są lotniska na Azory:

  • Terceira
    Lajes Airport (TER) w Praia da Vitória

Jaki jest numer kierunkowy Azory?

Numer kierunkowy do wywołania Azory to +351.

Zauważyłeś błąd?

Wyślij nam e-mail, jesteśmy Ci wdzięczni.