Szukaj Menu

Średni klimat w Tajlandia

Klimat w Tajlandia ma średnią roczną temperaturę wynoszącą 35°C. W ciągu roku średnia miesięczna temperatura może spaść do 32°C i wzrosnąć do 37°C.

Rocznie spada około 1296 mm deszczu. To daje dobry obraz tego, ile deszczu można się spodziewać w Tajlandia.

Sezon tajfunów w Tajlandia trwa od początku Czerwiec do końca Listopad.

Temperature 32 do 37°C
Rain 1296 mm
Klimat w Tajlandia

Tabela klimatyczna Tajlandia

Tabela klimatyczna Tajlandia pokazuje średnie temperatury, opady i indeks UV na miesiąc.

  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Temperatura w dzień (°C) 32 34 37 37 36 35 34 33 33 33 33 32
Temperatura w nocy (°C) 19 21 24 25 26 26 25 25 25 24 22 20
Opady (mm) 14 17 43 95 126 134 189 238 264 134 32 9,8
Indeks UV 8 9 9 9 8 8 7 7 7 7 7 8
Sezon tajfunów Tajlandia Typhoon Typhoon Typhoon Typhoon Typhoon Typhoon

Temperatura miesięczna w Tajlandia

Ten wykres pokazuje średnie maksymalne temperatury w stopniach Celsjusza dla każdego miesiąca w Tajlandia

Temperatura miesięczna w Tajlandia

Opady miesięczne w Tajlandia

Ten wykres pokazuje średnią miesięczną ilość opadów w milimetrach w Tajlandia.

Opady miesięczne w Tajlandia

Indeks UV miesięczny w Tajlandia

Ten wykres pokazuje średni indeks UV na miesiąc w Tajlandia.

Indeks UV miesięczny w Tajlandia

Roczna temperatura w Tajlandia

Ten wykres pokazuje średnią roczną temperaturę w Tajlandia, podaną w stopniach Celsjusza.

Roczna temperatura w Tajlandia

Roczna suma opadów w Tajlandia

Ten wykres pokazuje średnią roczną ilość opadów w milimetrach, która spada w Tajlandia.

Opady roczne w Tajlandia

Więcej informacji klimatycznych o Tajlandia

Klimat w Tajlandii jest często gorący i wilgotny, a w kraju występują trzy pory roku: pora sucha, pora deszczowa i pora chłodna. Tajlandia ma taki klimat, ponieważ znajduje się w tropikalnym regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Bo dzięki bliskości równika kraj ten jest stale wystawiony na działanie promieni słonecznych przez cały rok. W związku z tym temperatury i wilgotność są bardzo wysokie. Ponadto ciepły i wilgotny klimat kraju jest częściowo spowodowany wiatrami monsunowymi wiejącymi przez Ocean Indyjski.

Pora sucha

Temperatury w Tajlandii mogą sięgać 40 stopni Celsjusza podczas gorącego sezonu, który trwa od marca do czerwca i trwa prawie sześć miesięcy. Ta pora roku charakteryzuje się słonecznymi dniami i stosunkowo niewielkimi opadami.

Jest to popularny okres wśród urlopowiczów, którzy odwiedzają ten region. Jednak wysokie temperatury i nadmierna wilgotność mogą powodować dyskomfort u niektórych osób.

Pora deszczowa

Silne opady deszczu występują w całej Tajlandii w miesiącach od lipca do października, co odpowiada porze monsunowej. Jest to szczególnie widoczne w południowych i centralnych regionach kraju.

Ta pora roku charakteryzuje się pochmurnym niebem i sporadycznymi burzami, które w niektórych regionach mogą prowadzić do powodzi. Temperatury w tym sezonie są niższe niż w sezonie gorącym, a średnia temperatura wynosi od 25 do 30 stopni Celsjusza.

Pora chłodna

Miesiące od listopada do lutego to chłodny sezon w Tajlandii, charakteryzujący się przyjemnymi temperaturami i niewielką ilością deszczu. Ten sezon trwa cztery miesiące. Ta pora roku charakteryzuje się bezchmurnym niebem i przyjemną pogodą, co przyczynia się do jej popularności wśród podróżników. Temperatura w tym sezonie często oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza dziennie.

Północna część Tajlandii

Klimat w północnej części Tajlandii różni się od tego w pozostałej części kraju. Pora sucha w tej części świata trwa od czerwca do października, a pora gorąca i wilgotna tylko od marca do maja.

.

Miesiące od listopada do lutego tworzą chłodną porę roku w tym regionie, która charakteryzuje się gęstą mgłą i lodowatymi temperaturami, a średnie temperatury spadają do około 15 stopni Celsjusza. Ten sezon trwa przez cztery miesiące.

Najlepszy czas na podróż do Tajlandia

Kiedy jest idealny czas na odwiedzenie Tajlandii? To zależy od Twoich priorytetów w podróży. Łagodne i suche miesiące od listopada do lutego są idealne do zwiedzania kraju i poznawania jego bogatej historii i kultury. Temperatury w tych miesiącach wahają się od około 22 stopni Celsjusza do około 35 stopni Celsjusza, co daje najlepszą pogodę w roku. Jest to sezon, w którym warto wybrać się na wycieczkę, zwiedzić wiele muzeów i zabytków Tajlandii.

Między listopadem a kwietniem, kiedy pogoda jest jasna i sucha, Tajlandia jest najlepszym miejscem dla plażowiczów. Temperatury na Morzu Andamańskim i w Zatoce Tajlandzkiej wynoszą wtedy średnio od 28 do 32 stopni Celsjusza. Każda z pięknych plaż tego kraju będzie teraz piękna, niezależnie od tego, czy masz ochotę na ciszę i spokój, czy na szaloną imprezę. Należy pamiętać, że w tym okresie plaże mogą być zatłoczone.

Pora deszczowa w Tajlandii (od maja do października) to idealny czas na wyjazd, jeśli szukasz tańszej wycieczki. W tych miesiącach temperatury wahają się od 27 do 35 stopni Celsjusza, a wilgotność jest wysoka. Większość pryszniców jest krótka, więc możesz spędzać czas na zewnątrz nawet wtedy, gdy przyjeżdżasz w porze deszczowej. Kiedy w mieście jest mniej ludzi, hotele i linie lotnicze częściej oferują zniżki.

Tajlandzkie parki narodowe i rezerwaty przyrody są szczególnie piękne i spokojne o tej porze roku, dzięki bujnej roślinności i płynącym wodospadom. Wybierz się do Tajlandii o każdej porze roku, a zagwarantujesz sobie wyjątkowe przeżycia dzięki pięknym krajobrazom, bogatej kulturze i serdecznym ludziom.

Doświadczenia pogodowe w Tajlandia

Pogoda w Tajlandia została oceniona średnio na 4 z 5 gwiazdek przez 9 odwiedzających.

Napisz swoją własną recenzję

Doświadczenie pogodowe: Dobra

Słońce świeciło wystarczająco często, aby cieszyć się pięknymi plażami. Zalecamy zabranie ze sobą parasola!— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Dobra

Ciepłe dni od 25 do 30 stopni i chłodne noce. Kilka pryszniców, ale nic nie zrujnuje wakacji. Weź ze sobą krem do opalania!— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Dobra

Od czasu do czasu padał deszcz i było dość tropikalnie ciepło. Z powodu deszczu przyroda była pięknie zielona. Po południu klimatyzacja była mile widziana.— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Umiarkowana

Chociaż temperatury były doskonałe, rekreacja na świeżym powietrzu była czasami zakłócana przez niespodziewane ulewy. Wilgotność była również dość wysoka, co było nieco niewygodne. Ale ogólnie rzecz biorąc, było znośnie.— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Umiarkowana

Wysoka wilgotność czasami powodowała dyskomfort. Mimo to, naturalne piękno Tajlandii nie ma sobie równych.— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Dobra

Pomimo chmur i sporadycznych opadów deszczu, było przeważnie słonecznie i panowały przyjemne temperatury. Idealne na relaksujące wakacje.— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Dobra

Mimo że padał deszcz, został on zrekompensowany wspaniałym słońcem i ciepłymi temperaturami powyżej 30°C. Upewnij się, że masz przy sobie parasol na wypadek tropikalnej ulewy.— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Doskonała

Pomimo tego, że maj nie jest najbardziej suchym miesiącem w roku, nie mogłem narzekać. Byłem w Pattayi przez ostatnie dwa tygodnie z około 34 do 35 stopni w ciągu dnia i nie mniej niż 28 stopni na termometrze w nocy. Zarówno w dzień, jak i w nocy było jednak uciążliwie gorąco, a chłodzenie zarówno z morza, jak i basenu nie było tak naprawdę dostępne, które również miały wysoką temperaturę. Miałem chwilę ochłody przy klimatyzacji w moim pokoju.— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Doświadczenie pogodowe: Doskonała

Wyjechałem w ostatnim tygodniu kwietnia na 18 dni. Obejmował podróż w obie strony. Przez pierwsze 3 dni w Bangkoku świeciło tylko słońce. Gorąco, ale szybko można się przyzwyczaić. Przez Bangkok do Khao Sok. Dobra temperatura, słońce na przemian z chmurami, trochę wiatru, ale bez deszczu. Z Khao Sok do Kho Phan nang. Piękna pogoda na wyspie. Czasami krótki prysznic w nocy i to wszystko. Przez 18 dni mieliśmy ciepłą słoneczną pogodę z kilkoma popołudniowymi chmurami, co również było całkiem przyjemne. Krótko mówiąc, mieliśmy świetną pogodę do podróżowania!— Ten tekst został automatycznie przetłumaczony na język polski

Byłeś kiedyś w Tajlandia?

Podziel się swoimi doświadczeniami pogodowymi w Tajlandia.

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie udostępniony osobom trzecim.

Średnia pogoda w Tajlandia w poszczególnych miesiącach

Kliknij na miesiąc poniżej i zobacz szczegółowo, jaka zazwyczaj jest pogoda w Tajlandia i czego można się spodziewać. Na podstawie historycznych danych pogodowych z Tajlandia możesz zobaczyć średnią temperaturę, opady, wiatr i indeks UV dla każdego dnia miesiąca.

Wyspy w Tajlandia