Szukaj Menu

Średni klimat w Sewilla

Klimat w Sewilla ma średnią roczną temperaturę wynoszącą 26°C. W ciągu roku średnia miesięczna temperatura może spaść do 17°C i wzrosnąć do 36°C.

Rocznie spada około 440 mm deszczu. To daje dobry obraz tego, ile deszczu można się spodziewać w Sewilla.

Klimat w Sewilla

Tabela klimatyczna Sewilla

Tabela klimatyczna Sewilla pokazuje średnie temperatury, opady i indeks UV na miesiąc.

  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Temperatura w dzień (°C) 17 19 21 24 29 32 36 36 32 28 20 18
Temperatura w nocy (°C) 7 8 9 12 15 18 21 21 19 16 10 9
Opady (mm) 43 27 59 59 31 3,4 0,4 1,2 25 62 74 55
Indeks UV 5 6 7 8 9 9 9 9 8 6 5 4

Temperatura miesięczna w Sewilla

Ten wykres pokazuje średnie maksymalne temperatury w stopniach Celsjusza dla każdego miesiąca w Sewilla

Temperatura miesięczna w Sewilla

Opady miesięczne w Sewilla

Ten wykres pokazuje średnią miesięczną ilość opadów w milimetrach w Sewilla.

Opady miesięczne w Sewilla

Indeks UV miesięczny w Sewilla

Ten wykres pokazuje średni indeks UV na miesiąc w Sewilla.

Indeks UV miesięczny w Sewilla

Roczna temperatura w Sewilla

Ten wykres pokazuje średnią roczną temperaturę w Sewilla, podaną w stopniach Celsjusza.

Roczna temperatura w Sewilla

Roczna suma opadów w Sewilla

Ten wykres pokazuje średnią roczną ilość opadów w milimetrach, która spada w Sewilla.

Opady roczne w Sewilla

Więcej informacji klimatycznych o Sewilla

Klimat w Sewilli jest typowo śródziemnomorski, z ciepłym latem i łagodną zimą. Taki klimat zawdzięcza położeniu na wybrzeżu i osłonie gór Sierra Morena. Położone nad rzeką Guadalquivir miasto ma średnią roczną temperaturę 18 stopni Celsjusza.

Ogólnie rzecz biorąc, klimat Sewilli jest przyjemny i nadaje się do całorocznego zwiedzania, choć oczywiście zależy to od tego, jaką pogodę lubisz najbardziej.

Lato

W miesiącach letnich, od czerwca do września, w Sewilli jest gorąco i sucho. Temperatury sięgają ponad 30 stopni Celsjusza i jest mało opadów. Dobrze jest odwiedzić miasto, kiedy jest mniej zatłoczone i pić dużo wody w ciągu dnia, aby uniknąć odwodnienia.

Jesień

W miesiącach jesiennych, od października do listopada, w Sewilli jest nadal dość ciepło, ale temperatury nieco spadają i może pojawić się więcej opadów. To dobry czas na zwiedzanie miasta, ponieważ jest mniej zatłoczone, a temperatury są nadal przyjemne.

Zima

Miesiące zimowe od grudnia do lutego są w Sewilli łagodne, z temperaturą około 10 stopni Celsjusza. W mieście mogą występować opady, dlatego warto zabrać ze sobą parasol. Jest to również popularny czas na wyjazd do Sewilli ze względu na święta państwowe i coroczną procesję Los Reyes Magos 5 stycznia.

Wiosna

Wiosną, od marca do maja, temperatury znów rosną, a pogoda w Sewilli staje się bardziej sucha. Temperatury mogą osiągać ponad 20 stopni Celsjusza i jest to dobry czas na zwiedzanie miasta, ponieważ nie jest zbyt gorąco i jest mniej turystów.

Najlepszy czas na podróż do Sewilla

Sewilla, popularny cel podróży w Andaluzji, oferuje wiele do zobaczenia i zrobienia, od podziwiania pięknej katedry po próbowanie lokalnych tapas. Kiedy najlepiej wybrać się do Sewilli? Jeśli chodzi o nas, to wiosna i jesień to najlepszy czas, żeby pojechać do Sewilli. W tym czasie pogoda jest nadal przyjemna, ale nie jest już tak gorąco jak latem. Ponadto wiosna i jesień nie są tak zatłoczone, co oznacza, że możesz oglądać zabytki w wolnej chwili, bez konieczności stania w kolejce.

Jeśli naprawdę lubisz upały, lato jest również dobrym rozwiązaniem. Sewilla to miasto, w którym jest dużo słońca, a latem temperatura może sięgać nawet 40 stopni Celsjusza. Ale uwaga: miasto może być bardzo zatłoczone, więc jeśli chcesz zachować spokój, lepiej wybierz wiosnę lub jesień.

Zimą pogoda w Sewilli jest przyjemna, a temperatura wynosi około 15 stopni Celsjusza. To doskonały czas na zwiedzanie miasta, ale pamiętaj, że niektóre atrakcje mogą być zamknięte lub otwarte rzadziej.

Doświadczenia pogodowe w Sewilla

Byłeś kiedyś w Sewilla?

Podziel się swoimi doświadczeniami pogodowymi w Sewilla.

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie udostępniony osobom trzecim.

Średnia pogoda w Sewilla w poszczególnych miesiącach

Kliknij na miesiąc poniżej i zobacz szczegółowo, jaka zazwyczaj jest pogoda w Sewilla i czego można się spodziewać. Na podstawie historycznych danych pogodowych z Sewilla możesz zobaczyć średnią temperaturę, opady, wiatr i indeks UV dla każdego dnia miesiąca.