Teneryfa
20 do 27°C
temperatura
3770 godzin
słońca dziennie
227 mm
deszcz
292 dni
suchy
73 dni
deszcz
0 dni
śnieg

Klimat Teneryfa

Klimat Teneryfy jest idealny dla tych, którzy lubią ciepłą pogodę. Średnia temperatura na Teneryfie wynosi 24 stopnie Celsjusza. Teneryfa, położona u wybrzeży Afryki, korzysta ze swojego doskonałego położenia, dzięki czemu panuje na niej klimat podzwrotnikowy, który jest ciepły przez cały rok. Jest to więc także popularny cel podróży dla poszukiwaczy zimowego słońca.

Średnie klimatyczne dla całego roku

  • Dzień: średnia temperatura w ciągu dnia wynosi od 20°C do 27°C w ciągu dnia
  • Night: średnia temperatura w nocy wynosi od 17°C do 23°C
  • Temperatura morza: temperatura morza wynosi między 20°C i 25°C
  • Deszcz: pada 73 dni i jest w sumie około 227 mm opadów
  • Godziny słoneczne: w ciągu roku jest 3770 godzin słonecznych
Maksymalna temperatura: między 20°C a 27°C
Najcieplejszy miesiąc: 27°C w sierpień
Najzimniejszy miesiąc: 20°C w marzec
Temperatura w nocy: między 17°C a 23°C
Temperatura morza: między 20°C a 25°C
Dni suche: 292 dni
Dni z deszczem: 73 dni
Dni ze śniegiem: 0 dni
Całkowita suma opadów: 227 mm
Liczba godzin słonecznych: 3770 godzin

Wiosna (marzec-maj)

Wiosna na Teneryfie jest piękna, temperatury zaczynają zbliżać się do 20 stopni i jest dużo słońca. Pogoda jest ciepła, ale jeszcze nie za gorąca, a kwiaty kwitną. To doskonały czas, by uniknąć upału i odkryć wiele szlaków turystycznych i zapierających dech w piersiach krajobrazów wyspy.

Lato (czerwiec-sierpień)

Teneryfa latem to najbardziej ruchliwy okres w roku, bo turyści przybywają na wyspę, by cieszyć się jej pięknymi plażami i przyjemną temperaturą. Średnia temperatura o tej porze roku oscyluje wokół 28 stopni Celsjusza. To doskonały czas, by skorzystać z wielu plaż na wyspie lub wziąć kąpiel w basenie.

Jesień (wrzesień-listopad)

Jesień to łagodniejsza pora roku na Teneryfie, gdzie średnie temperatury wynoszą 22-25 stopni Celsjusza. Dzięki temu jest to idealny czas dla turystów, którzy chcą uniknąć upałów, a jednocześnie cieszyć się wszystkim, co Teneryfa ma do zaoferowania. O tej porze roku tłumy są mniejsze, dzięki czemu masz więcej miejsca do zabawy!

Zima (grudzień-luty)

Najchłodniejsza pora roku na Teneryfie to zima, ale to nie znaczy, że nie warto jej odwiedzić! Zdziwisz się, jak bardzo może być jeszcze ciepły. Średnie temperatury zimą nadal oscylują wokół 20 stopni Celsjusza. Ponadto o tej porze roku jest mniej turystów, więc będziesz miał wyspę tylko dla siebie!

Jaka jest najbardziej słoneczna strona Teneryfy?

Południowa część wyspy to najbardziej słoneczna część Teneryfy. Dzieje się tak dlatego, że południowa część Teneryfy jest zwrócona w stronę Afryki, gdzie słońce świeci przez większość czasu. Na południu kraju słońce świeci średnio 9 godzin dziennie w zimie i 10 godzin dziennie w lecie.

Tutaj znajdziesz też jedne z najlepszych plaż na wyspie. Playa de las Americas i Los Cristianos to dwa najpopularniejsze ośrodki turystyczne i nic dziwnego, że tak jest, kiedy widzi się mieniącą się turkusową wodę i miękki złoty piasek.

Czy chcesz przejść do Teneryfa?

Oto biura podróży, w których możesz zarezerwować wycieczkę do Teneryfa:

Oferty dla Teneryfa

Wykres temperatury

Ten wykres przedstawia średnią temperaturę maksymalną (czerwony) i minimalną (niebieski) dla Teneryfa.

Wykres opadów

Ten wykres przedstawia średnią ilość opadów w miesiącu dla Teneryfa.

Tabela klimatyczna Teneryfa

W tej tabeli klimatycznej możesz zobaczyć na pierwszy rzut oka, jaka jest średnia pogoda w miesiącu dla Teneryfa. Dane zostały zebrane w okresie 30 lat, z których uzyskano średnią miesięczną. Z roku na rok różnice mogą być większe lub mniejsze, ale dzięki tej tabeli klimatycznej masz dobre wyobrażenie o tym, jaka może być pogoda dla Teneryfa w danym miesiącu.

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Dnia 24 25 20 21 22 24 26 27 26 25 23 21
Noc 18 19 17 18 19 20 22 23 23 22 20 19
Woda 20 21 20 21 21 23 23 24 25 25 24 22
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Deszczu 22 35 24 14 2 1 0 5 18 31 32 43
Dni z
deszczem
7 9 8 6 3 2 3 3 5 8 11 8
Dnibez
opadów
24 19 23 24 28 28 28 28 25 23 19 23
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Godzin słonecznych 10 10 10 10 11 11 12 11 11 10 10 9
Siła wiatru
w Bft
3 4 3 4 3 3 4 4 3 3 3 4
UV-index 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 5 5

Kiedy jechać na Teneryfa

Teneryfa jest popularnym miejscem turystycznym przez cały rok dzięki wspaniałej, ciepłej i słonecznej pogodzie. Za wyjątkowy klimat Teneryfy odpowiadają północno-wschodnie wiatry handlowe. Zbierają one parę wodną nad Oceanem Atlantyckim, wspinają się po północnych zboczach Pico del Teide i ostatecznie spływają w postaci drobnej mżawki.

Temperatury zmieniają się, ponieważ Teide działa jak przepaść pogodowa, tworząc dwa mikroklimaty na północy i południu.

Letnie wakacje

Miesiące od maja do końca września są idealne na odwiedzenie południowej części Teneryfy, ponieważ pogoda zaczyna się wtedy nagrzewać. Przyciąga ludzi długimi, przyjemnymi dniami i łagodnymi wieczorami. Wspaniały zimny morski wiatr orzeźwia nawet najgorętsze letnie dni.

Idealne miesiące na zwiedzanie północy i wschodu Teneryfy to maj, czerwiec i październik, kiedy temperatury są ciepłe i nie ma prognozowanych opadów. Letnie miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień będą cieplejsze.

Sezon zimowy na Teneryfie

Jeśli wybierasz się na Teneryfę zimą, lepiej pozostać na południu. Zimy na Teneryfie są wyjątkowo ciepłe, co sprawia, że jest to popularny czas na przyjazd, zwłaszcza w lutym, kiedy wyspa słynie z Karnawału w Santa Cruz de Tenerife. Jest to drugi największy karnawał na świecie, po karnawale w Rio, i jest idealny do pływania i opalania.

Surferzy przyjeżdżają zimą, żeby pojeździć na potężnych rollerach na południowym wybrzeżu. Wiosną możesz też zobaczyć wieloryby długopłetwe i zbierać pomarańcze. W okresie świątecznym i karnawałowym pokoje są dość drogie.

Klimat Teneryfa według miesiąca

Jaki jest średni klimat w danym miesiącu dla Teneryfa? Kliknij miesiąc, aby zobaczyć wszystkie średnie miesięczne dla nasłonecznienia, maksymalnej i minimalnej temperatury, procentowej szansy na deszcz w ciągu dnia, opadów śniegu i liczby dni deszczowych.

Doświadczenia ponownie Teneryfa

Doskonale

Niezapomniane wrażenia , piekne widoki klimat w sam raz dla starszych ,dużo zwiedzania i wspaniały wypoczynek

Byłeś w w Teneryfa?

Zostaw swoje doświadczenie z pogodą w Teneryfa, aby mieć szansę wygrać 500 zł!

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie przekazany osobom trzecim.

Populaire bestemmingen w Teneryfa

Miasta i wsie w Teneryfa

Zauważyłeś błąd?

Wyślij nam e-mail, jesteśmy Ci wdzięczni.