Jordan
14 do 34°C
temperatura
3480 godzin
słońca dziennie
114 mm
deszcz
309 dni
suchy
55 dni
deszcz
1 dzień
śnieg

Klimat Jordan

Jordania to kraj położony na Bliskim Wschodzie. Ma wyjątkowy klimat ze względu na miejsce, w którym się znajduje i jego wygląd. W Jordanii panuje klimat od jałowego do półsuchego, z gorącym, suchym latem i chłodną, mokrą zimą.

Średnie klimatyczne dla całego roku

  • Dzień: średnia temperatura w ciągu dnia wynosi od 14°C do 34°C w ciągu dnia
  • Night: średnia temperatura w nocy wynosi od 6°C do 21°C
  • Deszcz: pada 55 dni i jest w sumie około 114 mm opadów
  • Śnieg: pada średnio 1 dni w roku
  • Godziny słoneczne: w ciągu roku jest 3480 godzin słonecznych
Maksymalna temperatura: między 14°C a 34°C
Najcieplejszy miesiąc: 34°C w lipiec
Najzimniejszy miesiąc: 14°C w styczeń
Temperatura w nocy: między 6°C a 21°C
Dni suche: 309 dni
Dni z deszczem: 55 dni
Dni ze śniegiem: 1 dni
Całkowita suma opadów: 114 mm
Liczba godzin słonecznych: 3480 godzin

Położenie i kształt Jordanii zwykle decydują o jej klimacie. Kraj ten jest położony na Bliskim Wschodzie, na obszarze znanym z gorącej i suchej pogody. Jordania jest krajem bez dostępu do morza, otoczonym przez pustynie, co przyczynia się do jej suchego klimatu. Ze względu na swoją wysokość, góry Rif i Abarim, które znajdują się w Jordanii, mają bardziej umiarkowany klimat. Jednak klimat całej Jordanii jest gorący i suchy.

Lato w Jordanii

Od maja do września, kiedy w Jordanii panuje lato, pogoda jest gorąca i sucha. W tym okresie średnia temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza, ale w pustynnych częściach kraju może czasami osiągnąć 40 stopni Celsjusza. Klimat Jordanii charakteryzuje się niskimi opadami w lecie, a suchy upał może być czasem trudny do zniesienia.

Zima w Jordanii

W Jordanii lata są gorące i suche, a zimy chłodne i mokre. Od listopada do marca średnia temperatura spada do około 10 stopni Celsjusza i pada dużo deszczu, zwłaszcza w górskich rejonach kraju. Pora deszczowa w Jordanii to mile widziana przerwa od suchego upału lata, a chłodniejsza pogoda sprawia, że jest to lepszy czas na zwiedzanie.

Wiosna i jesień w Jordanii

Wiosna i jesień to w Jordanii czas przejściowy. Pogoda jest łagodna, a wzorce pogodowe zmieniają się. Wiosną, od marca do maja, pogoda zaczyna się ocieplać i rośliny zaczynają kwitnąć. Krajobraz również zaczyna się zielenić. Jesień, trwająca od września do listopada, to także czas zmian - pogoda staje się chłodniejsza, a liście na drzewach przybierają różne kolory.

Czy chcesz przejść do Jordan?

Oto biura podróży, w których możesz zarezerwować wycieczkę do Jordan:

Oferty dla Jordan

Wykres temperatury

Ten wykres przedstawia średnią temperaturę maksymalną (czerwony) i minimalną (niebieski) dla Jordan.

Wykres opadów

Ten wykres przedstawia średnią ilość opadów w miesiącu dla Jordan.

Tabela klimatyczna Jordan

W tej tabeli klimatycznej możesz zobaczyć na pierwszy rzut oka, jaka jest średnia pogoda w miesiącu dla Jordan. Dane zostały zebrane w okresie 30 lat, z których uzyskano średnią miesięczną. Z roku na rok różnice mogą być większe lub mniejsze, ale dzięki tej tabeli klimatycznej masz dobre wyobrażenie o tym, jaka może być pogoda dla Jordan w danym miesiącu.

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Dnia 14 16 19 25 28 32 34 34 31 27 21 16
Noc 6 7 9 12 16 19 21 21 20 17 13 8
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Deszczu 18 24 13 8 6 0 0 0 2 11 17 15
Dni z
deszczem
7 7 8 7 4 - - - 2 6 7 7
Dni ze
śniegiem
1 - - - - - - - - - - -
Dnibez
opadów
23 21 23 23 27 30 31 31 28 25 23 24
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Godzin słonecznych 6 6 8 11 12 12 12 13 10 10 7 6
Siła wiatru
w Bft
3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 3
UV-index 3 3 4 6 6 7 7 7 6 5 4 3

Kiedy jechać do Jordan

Najlepszy czas na odwiedzenie Jordanii zależy od kilku czynników, w tym od osobistych preferencji i planów podróży. Jest jednak kilka szczególnych pór roku, w których zaleca się podróżowanie do tego pięknego kraju Bliskiego Wschodu.

Po pierwsze, należy zauważyć, że lato w Jordanii może być dość gorące, a temperatury w niektórych regionach przekraczają 38 stopni Celsjusza. Ze względu na łagodniejszą i bardziej komfortową pogodę wielu turystów woli odwiedzać Jordanię wiosną lub jesienią. Ogólnie rzecz biorąc, kwiecień, maj, wrzesień i październik to najlepsze miesiące na zwiedzanie Jordanii, ponieważ oferują komfortową równowagę między ciepłymi temperaturami a niską wilgotnością.

Planując podróż, weź pod uwagę okres największego natężenia ruchu w Jordanii. Dzieje się tak zazwyczaj między połową czerwca a połową września, kiedy Jordania jest popularna wśród turystów z USA i Europy. Najlepiej nie jechać w tym okresie, jeśli chcesz uniknąć tłumów i uzyskać bardziej indywidualną obsługę ze strony personelu hotelowego i lokalnych przewodników.

Z drugiej strony, jeśli chcesz wziąć udział w jednym z jordańskich festiwali lub wydarzeń, możesz zaplanować swoją podróż w pobliżu tego miejsca. Na przykład Festiwal Jerash, popularne wydarzenie kulturalne, odbywa się co roku w lipcu w historycznym mieście Jerash. Festiwal oferuje wiele stoisk z jedzeniem i pamiątkami, a także tradycyjną muzykę, taniec i inne przedstawienia.

Klimat Jordan według miesiąca

Jaki jest średni klimat w danym miesiącu dla Jordan? Kliknij miesiąc, aby zobaczyć wszystkie średnie miesięczne dla nasłonecznienia, maksymalnej i minimalnej temperatury, procentowej szansy na deszcz w ciągu dnia, opadów śniegu i liczby dni deszczowych.

Doświadczenia ponownie Jordan

Doskonale

Pogoda super ciepło I gorąco w południe. Pod wieczór przyjemnie Ale już trzeba było wziąć coś z dłuższym rękawem po późnym zachodzie słońca, na wyjścia wieczorne. Wróciłam z osoloną twarzą I bialymi śladami po sandałach na stopach. W Polsce były już przymrozki.

Byłeś w w Jordan?

Zostaw swoje doświadczenie z pogodą w Jordan, aby mieć szansę wygrać 500 zł!

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie przekazany osobom trzecim.

Populaire bestemmingen w Jordan

Miasta i wsie w Jordan

Zauważyłeś błąd?

Wyślij nam e-mail, jesteśmy Ci wdzięczni.