Klimat Katar

Na Półwyspie Arabskim, na Bliskim Wschodzie, leży maleńki kraj o nazwie Katar. Panuje tu klimat pustynny, dzięki czemu przez cały rok jest gorąco i sucho. Wysokie temperatury i mało deszczu to cechy klimatu Kataru.

W Katarze są tylko dwie wyraźne pory roku: lato i zima. Te pory roku nie są tak wyraźnie określone jak w innych częściach świata. Sezon letni, który trwa od maja do października, jest nieubłaganie gorący i suchy, z częstymi wzrostami powyżej 50 stopni Celsjusza. Z temperaturami pomiędzy 20 a 30 stopni Celsjusza, sezon zimowy trwa od listopada do kwietnia.

Lato w Katarze

Letnie temperatury w Katarze mogą być absurdalnie wysokie. Wynika to z położenia kraju na pustyni, gdzie jest mało cienia, a promienie słoneczne są intensywne. Nierzadko temperatury przekraczają 50 stopni Celsjusza, co oznacza, że upał może stać się nie do zniesienia.

Lato to popularny czas na podróżowanie do Kataru, pomimo panujących tam upałów. Wielu turystów przyjeżdża do tego kraju, aby skorzystać z przyjemnego klimatu i wziąć udział w zajęciach na świeżym powietrzu. Poza licznymi klimatyzowanymi centrami handlowymi i innymi miejscami wewnątrz budynków, jest tu wiele plaż i odkrytych basenów, gdzie można znaleźć ochłodę.

Zima w Katarze

Mimo że zimy w Katarze są chłodniejsze niż lata, to i tak jest tam dość ciepło. Typowa temperatura zimą to 20-30 stopni Celsjusza, czyli znacznie łagodniej niż w wielu innych częściach świata.

W Katarze miesiące zimowe są zazwyczaj słoneczne i suche. Wilgotność jest niska i nie ma zbyt wielu opadów. Pogoda jest łagodna, a szanse na deszcz niewielkie, co sprawia, że jest to przyjemna pora roku na podróż do kraju.

Zobacz 14-dniową prognozę dla Katar

Klimat Katar na miesiąc
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Dnia 22 23 26 31 36 39 40 40 39 35 29 24
Noc 17 18 21 25 30 32 33 33 31 28 24 19
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Deszczu 4 6 9 6 1 0 0 0 0 1 6 3
Dni z
deszczem
2 3 5 5 1 - - - - - 2 2
Dnibez
opadów
29 25 26 25 30 30 31 31 30 31 28 29
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Godzin słonecznych 7 8 10 10 12 13 12 12 10 10 10 7
Siła wiatru
w Bft
3 3 3 3 3 4 3 3 3 3 3 3
UV-index 6 6 7 8 8 9 9 9 8 7 6 6

Podróż i zakwaterowanie Katar

Planujesz wyjazd do Katar, to zajrzyj do tych znanych biur podróży. Są one oceniane przez podróżnych jako najlepsze i oferują świetne ceny na każdy budżet.

Bilety lotnicze

Szukasz lotów do Katar? Wejdź na pokład jednej z tych linii lotniczych.

Kiedy jechać do Katar

Katar to mały, ale tętniący życiem kraj na Bliskim Wschodzie. Biorąc pod uwagę jego bogatą historię i kulturę, piękne krajobrazy i nowoczesne atrakcje, nie dziwi fakt, że Katar jest popularnym celem podróży dla podróżników z całego świata. Kiedy jednak najlepiej odwiedzić Katar?

W zależności od celu twojej podróży odpowiedź na to pytanie będzie inna. Jeśli zależy Ci na ciepłej pogodzie i dużej ilości słońca, to zima, czyli okres od listopada do marca, jest najlepszym czasem na odwiedzenie Kataru. Typowa temperatura o tej porze roku to około 25°C, czyli przyjemnie i komfortowo. W tym okresie, który jest również najbardziej ruchliwym okresem w Katarze, możesz spodziewać się tłumów oraz wyższych kosztów podróży i zakwaterowania.


Jeśli chcesz uniknąć tłumów i zaoszczędzić pieniądze, rozważ wyjazd do Kataru w okresie od czerwca do września. Jest wtedy mniej turystów i można znaleźć fantastyczne oferty podróży i zakwaterowania, mimo że ta pora roku jest gorąca i parna, a temperatury często przekraczają 40°C.

Pogoda Katar na miesiąc

Jaka jest średnia pogoda w Katar w danym miesiącu? Przekonajmy się! Kliknij na miesiąc, aby zobaczyć wszystkie średnie miesięczne dla nasłonecznienia, wysokich i niskich temperatur, procentową szansę na deszcz w ciągu dnia, opady śniegu i liczbę dni deszczowych.


Doświadczenia ponownie Katar

Byłeś w Katar?

Zostaw swoje doświadczenie z pogodą w Katar, aby mieć szansę wygrać 500 zł!

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie przekazany osobom trzecim.

Wysyłając dane, zgadzasz się z naszą polityką prywatności

Popularne miasta i wioski w Katar

Miasta i wsie w Katar

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie jest Katar?

Katar leży w linii prostej około 3.917 km od Polska (Warszawa → Doha).

Jak długo trwa lot do Katar?

Czas lotu z lotniska Lotnisko Chopina do Katar wynosi około 6 godz. 10 min.

Jakie są lotniska w Katar?

Są to lotniska w Katar:

  • Hamad International Airport (DOH) w Doha

Ilu mieszkańców liczy Katar?

Katar liczy 2.685.053 mieszkańców.

Jak duży jest Katar?

Powierzchnia Katar wynosi 11.437 km². Jest ona 27 razy mniejsza od Polska.

Co jest stolicą Katar?

Stolicą Katar jest Doha.

Jaki jest numer kierunkowy do Katar?

Numer kierunkowy do Katar to +974.

Zauważyłeś błąd?

Wyślij nam e-mail, jesteśmy Ci wdzięczni.