Mauritius
24 do 29°C
temperatura
3090 godzin
słońca dziennie
408 mm
deszcz
210 dni
suchy
155 dni
deszcz
0 dni
śnieg

Klimat Mauritius

Mauritius, mała wyspa na Oceanie Indyjskim, leży na wschód od Madagaskaru. Klimat na Mauritiusie jest tropikalny, a temperatury są przyjemne przez cały rok. Na wyspie występują dwie pory roku: gorąca i wilgotna od listopada do kwietnia oraz łagodniejsza i bardziej sucha od maja do października.

Średnie klimatyczne dla całego roku

  • Dzień: średnia temperatura w ciągu dnia wynosi od 24°C do 29°C w ciągu dnia
  • Night: średnia temperatura w nocy wynosi od 22°C do 26°C
  • Deszcz: pada 155 dni i jest w sumie około 408 mm opadów
  • Godziny słoneczne: w ciągu roku jest 3090 godzin słonecznych
Maksymalna temperatura: między 24°C a 29°C
Najcieplejszy miesiąc: 29°C w luty
Najzimniejszy miesiąc: 24°C w lipiec
Temperatura w nocy: między 22°C a 26°C
Dni suche: 210 dni
Dni z deszczem: 155 dni
Dni ze śniegiem: 0 dni
Całkowita suma opadów: 408 mm
Liczba godzin słonecznych: 3090 godzin

Pora gorąca, deszczowa (od listopada do kwietnia)

W czasie gorącej i wilgotnej pory monsunowej średnia temperatura na Mauritiusie wynosi około 27 stopni Celsjusza. Pogoda jest zazwyczaj dość gorąca i parna, a opady są duże. Najbardziej wilgotne obszary wyspy znajdują się na południowym wschodzie i wschodzie, a najbardziej suche w północno-zachodnim rogu i w centrum wyspy.

Chłodniejsza, sucha pora roku (od maja do października)

W chłodniejszych miesiącach, kiedy jest mniej opadów, temperatury na Mauritiusie utrzymują się średnio w okolicach 24 stopni Celsjusza. W porównaniu z gorącą i deszczową porą roku, obecna pogoda jest przyjemna i łagodna, z mniejszą szansą na opady. Ponieważ pogoda w tym sezonie sprzyja uprawianiu sportów na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki i pływanie, na wyspie jest wielu turystów w tym okresie.

Różnice między regionami

Mimo że większa część Mauritiusa ma klimat tropikalny, na wyspie występują znaczne różnice. Na przykład wschodnia i południowa część wyspy ma wyższe poziomy wilgotności, podczas gdy centralna i północna część wyspy ma stosunkowo niższe wartości. Co więcej, części wyspy położone bliżej oceanu mają wyższe średnie temperatury niż obszary w głębi lądu.

Wykres temperatury

Ten wykres przedstawia średnią temperaturę maksymalną (czerwony) i minimalną (niebieski) dla Mauritius.

Wykres opadów

Ten wykres przedstawia średnią ilość opadów w miesiącu dla Mauritius.

Czy chcesz przejść do Mauritius?

Oto biura podróży, w których możesz zarezerwować wycieczkę do Mauritius:

Oferty dla Mauritius

Tabela klimatyczna Mauritius

W tej tabeli klimatycznej możesz zobaczyć na pierwszy rzut oka, jaka jest średnia pogoda w miesiącu dla Mauritius. Dane zostały zebrane w okresie 30 lat, z których uzyskano średnią miesięczną. Z roku na rok różnice mogą być większe lub mniejsze, ale dzięki tej tabeli klimatycznej masz dobre wyobrażenie o tym, jaka może być pogoda dla Mauritius w danym miesiącu.

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Dnia 28 29 28 28 26 25 24 24 24 25 26 28
Noc 26 26 26 25 24 23 22 22 22 23 24 25
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Deszczu 86 90 62 28 19 13 13 16 7 12 25 37
Dni z
deszczem
18 19 20 15 11 11 13 12 8 8 8 12
Dnibez
opadów
13 9 11 15 20 19 18 19 22 23 22 19
Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Godzin słonecznych 10 9 8 7 7 7 6 7 9 11 10 11
Siła wiatru
w Bft
3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 3 3
UV-index 7 7 7 7 6 6 6 6 6 6 7 7

Kiedy jechać do Mauritius

To, czego oczekujesz od wakacji, decyduje o tym, kiedy odwiedzisz Mauritius. Ten tropikalny raj jest doskonałym miejscem na relaks na plaży, podziwianie naturalnego piękna i poznanie jego barwnej kultury.

Średnie temperatury

Tropikalny Mauritius ma całoroczne temperatury 24-31 stopni. Od maja do października jest chłodniej i bardziej sucho niż od listopada do kwietnia. Aktywność na świeżym powietrzu na plaży jest możliwa przez cały rok ze względu na łagodne sezonowe zmiany temperatury.

Najlepszy czas dla plażowiczów

Najcieplejsze miesiące, od listopada do kwietnia, są idealne na wakacje na plaży na Mauritiusie. Pływanie, nurkowanie i inne sporty wodne są idealne, gdy woda jest ciepła. W tych miesiącach jest też spokojniej na plażach, dzięki czemu możesz podziwiać krajobrazy.

Najlepszy czas dla wędrowców i miłośników przyrody

Od maja do października Mauritius jest najpiękniejszy. Jest to idealne miejsce na trekking i inne aktywności na świeżym powietrzu. W tych miesiącach powietrze jest czystsze, więc możesz podziwiać góry i lasy wyspy.

Różnice regionalne

Tropikalny klimat Mauritiusa różni się w zależności od regionu. Wschodnie wybrzeże jest gorętsze i bardziej wilgotne niż zachodnie. Centralny płaskowyż jest chłodniejszy i bardziej suchy niż wybrzeże.

Najlepszy czas na odwiedzenie wschodniego wybrzeża

Wschodnie wybrzeże Mauritiusa ma piękne plaże i nieskazitelnie czyste morze. Od listopada do kwietnia plaże na wschodnim wybrzeżu są najgorętsze. Pływanie i inne aktywności wodne są idealne, gdy woda jest ciepła.

Najlepszy czas na odwiedzenie zachodniego wybrzeża

Na zachodnim wybrzeżu Mauritiusa znajdują się piękne lasy i góry. Chłodniejsze i bardziej suche miesiące od maja do października są idealne na wakacje z przyrodą na zachodnim wybrzeżu. Wtedy zajęcia na świeżym powietrzu są przyjemne, a widoki wyraźne.

Najlepszy czas na zwiedzanie centralnego płaskowyżu

Centralny płaskowyż Mauritiusa ma piękne wodospady i naturalne tereny. Chłodniejsze i bardziej suche miesiące od maja do października są idealne na wakacje przyrodnicze na centralnym płaskowyżu. Jest to więc doskonałe miejsce do uprawiania trekkingu i poznawania naturalnego piękna wyspy.

W sumie to, kiedy odwiedzić Mauritius, zależy od twoich zainteresowań i celów wakacyjnych. Ten tropikalny raj jest doskonały, aby zrelaksować się na plaży, podziwiać jego naturalne piękno lub poznać jego barwną kulturę.

Klimat Mauritius według miesiąca

Jaki jest średni klimat w danym miesiącu dla Mauritius? Kliknij miesiąc, aby zobaczyć wszystkie średnie miesięczne dla nasłonecznienia, maksymalnej i minimalnej temperatury, procentowej szansy na deszcz w ciągu dnia, opadów śniegu i liczby dni deszczowych.

Doświadczenia ponownie Mauritius

Byłeś w w Mauritius?

Zostaw swoje doświadczenie z pogodą w Mauritius, aby mieć szansę wygrać 500 zł!

Twój e-mail nie pojawi się w recenzji i nie zostanie przekazany osobom trzecim.

Populaire bestemmingen w Mauritius

Miasta i wsie w Mauritius

Zauważyłeś błąd?

Wyślij nam e-mail, jesteśmy Ci wdzięczni.