Szukaj Menu

Średni klimat w Madera

Klimat w Madera ma średnią roczną temperaturę wynoszącą 23°C. W ciągu roku średnia miesięczna temperatura może spaść do 20°C i wzrosnąć do 27°C.

Rocznie spada około 558 mm deszczu. To daje dobry obraz tego, ile deszczu można się spodziewać w Madera.

Klimat w Madera

Tabela klimatyczna Madera

Tabela klimatyczna Madera pokazuje średnie temperatury, opady i indeks UV na miesiąc.

  Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Temperatura w dzień (°C) 20 20 20 21 22 24 26 27 26 25 22 21
Temperatura w nocy (°C) 16 15 15 16 18 19 21 22 22 21 18 17
Opady (mm) 57 62 83 58 9,3 36 1,3 2,1 26 71 86 66
Indeks UV 5 5 7 7 8 7 6 7 6 5 4 4

Temperatura miesięczna w Madera

Ten wykres pokazuje średnie maksymalne temperatury w stopniach Celsjusza dla każdego miesiąca w Madera

Temperatura miesięczna w Madera

Opady miesięczne w Madera

Ten wykres pokazuje średnią miesięczną ilość opadów w milimetrach w Madera.

Opady miesięczne w Madera

Indeks UV miesięczny w Madera

Ten wykres pokazuje średni indeks UV na miesiąc w Madera.

Indeks UV miesięczny w Madera

Roczna temperatura w Madera

Ten wykres pokazuje średnią roczną temperaturę w Madera, podaną w stopniach Celsjusza.

Roczna temperatura w Madera

Roczna suma opadów w Madera

Ten wykres pokazuje średnią roczną ilość opadów w milimetrach, która spada w Madera.

Opady roczne w Madera

Więcej informacji klimatycznych o Madera

Na Maderze panuje klimat umiarkowany z ciepłym latem i łagodną zimą. Na tutejszą pogodę ma wpływ zarówno Ocean Atlantycki, jak i kontynent afrykański. Opady deszczu są dość równomiernie rozłożone w ciągu roku. Jednak w okresie od maja do września opady są zazwyczaj mniejsze. W tych miesiącach jest też więcej czasu na światło dzienne - w lipcu i sierpniu jest średnio 10 godzin słońca dziennie.

Ale jaka jest tu pogoda przez cały rok? Przyjrzyjmy się bliżej klimatowi Madery według pór roku.

Wiosna (marzec-maj)

Wiosna na Maderze jest piękna, a średnie temperatury oscylują wokół 18-20 stopni Celsjusza. W maju robi się cieplej. W sam raz na rozkwit kultowych kwiatów wyspy, które pokrywają górskie zbocza tęczą kolorów.

Lato (czerwiec-sierpień)

Lato na Maderze jest gorące i słoneczne, a średnia temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza. Lipiec i sierpień to zazwyczaj najgorętsze miesiące na wyspie, więc jeśli chcesz uciec od upałów, to nie jest to odpowiedni czas na przyjazd. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci upał, lato to idealny czas, by cieszyć się wszystkim, co Madera ma do zaoferowania.

Jesień (wrzesień-listopad)

Jesień zaczyna się we wrześniu i przynosi chłodniejsze temperatury oraz sporadyczne opady deszczu. Wiele osób uważa, że jest to najlepsza pora roku na odwiedzenie Madery, ponieważ tłumy już opadły, a pogoda jest nadal wystarczająco przyjemna, by cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. O tej porze roku średnia temperatura oscyluje wokół 20 stopni Celsjusza.

Zima (grudzień-luty)

Chociaż zimy na Maderze są stosunkowo łagodne w porównaniu z innymi częściami Europy, wciąż mogą być chłodne, a średnie temperatury spadają do 18 stopni Celsjusza. Grudzień i styczeń to zazwyczaj najzimniejsze miesiące na wyspie, więc jeśli planujesz zimową wycieczkę, pamiętaj, żeby zabrać ze sobą swetry! W tym okresie występują też największe opady deszczu.

Najlepszy czas na podróż do Madera

Pogoda na Maderze może być słoneczna i ciepła jednego dnia, a następnego dnia może padać ulewny deszcz. To sprawia, że planowanie podróży na Maderę jest nieco kłopotliwe. Są jednak pewne miesiące, które powszechnie uważa się za najlepszy czas na odwiedzenie Madery.

Kwiecień i październik to ogólnie rzecz biorąc najlepszy czas na odwiedzenie Madery. Pogoda w kwietniu, maju i październiku jest łagodna i przyjemna, a ceny hoteli są bardzo przystępne. Jeśli jesteś zainteresowany wędrówkami lub innymi formami aktywności na świeżym powietrzu, jest to również świetny czas na wyjazd, ponieważ nie ma wtedy zbyt wielu tłumów.

Od czerwca do sierpnia trwa wysoki sezon turystyczny na wyspie, więc w tych miesiącach możesz spodziewać się wyższych cen i większych tłumów. Od listopada do marca trwa na Maderze niski sezon, ale to nie znaczy, że nie ma nic do roboty. Pamiętaj, że o tej porze roku pogoda może być nieco nieprzewidywalna, ale zazwyczaj nie jest na tyle zła, by zniechęcić turystów.

Średnia pogoda w Madera w poszczególnych miesiącach

Kliknij na miesiąc poniżej i zobacz szczegółowo, jaka zazwyczaj jest pogoda w Madera i czego można się spodziewać. Na podstawie historycznych danych pogodowych z Madera możesz zobaczyć średnią temperaturę, opady, wiatr i indeks UV dla każdego dnia miesiąca.


Notice: fwrite(): Write of 60671 bytes failed with errno=28 No space left on device in /home/userplpl/domains/kiedy-jechac.pl/public_html/cache-bottom.php on line 7